Metin2 Dolunay Düşürme Taktikleri ve Nereden Düşer ?

Metin2 Dolunay Düşürme Taktikleri ve  Nereden Düşer?

Dolunay kılıcı bildiğimiz üzere oyunda en çok tercih edilen kılıçtır.Bunun sebebi ise ucuz,kolay düşürebilmesi ve 30 lvl gibi az bir lvlde kullanabilmesidir.Diğer cümledede söylediğim gibi kolay düşürebilirsiniz ama nasıl ?Dolunay düşürmenin birçok yolu var ben elimden geldiğice püf noktalarını ve inceliklerini size söyleyeceğim.Hemen ilk olarak hangi slotlardan düşer ona bakalım;


Vahşi Yüzbaşı,Vahşi Asker,Vahşi Okçu,Vahşi Uzman
Dolunay oyunda bu slotlardan düşmektedir.Bu askerleri 2.köyde bulabilirsiniz.Aynı zamanda Vahşi Okçu,Vahşi Asker,Vahşi Deli ve Vahşi Uzmanı Seungryong Vadisi bulabilirsiniz.Bu slotların şimdi nerelerde çıktıklarına göz atalım;

Seungryong Vadisi

Seungryong Vadisi Vahşilerin Çıktığı Yerler
Evet haritada gördüğünüz yerlerde vahşiler çıkar.Vahşi Uzman 2 adet çıkar.Çıktığı yerler sadece Seungryong Vadisi değil bayrakların 2.köylerindede çıkmaktadır.

Kırmızı Bayrak 2.Köy

kırmızı bayrak 2.köy vahşi deli vahşi uzman vahşi okçu


Mavi Bayrak 2.Köy

mavi bayrak 2.köy vahşi deli vahşi uzman vahşi okçu

 Bu bayrakta çıkış yerleri oynayabilir ama genelde buralarda olurlar.

Sarı Bayrak 2.Köy


sarı bayrak 2.köy vahşi deli vahşi uzman vahşi okçu

Dolunay Düşürme Taktiği Nedir?

Dolunay düşürmek oldukça basittir.Dolunayı en kolay  Seungryong Vadisnden düşürebilirsiniz.Orada yan yana 2 adet vahşi uzman bulunmaktadır.Siz bu vahşi uzmanları rahatça kesebilirsiniz.Hesabınızın lvli burada çokta önemli değil şahsen ben 30lvl çar ile 1 saate 3-4 arası dolu düşürebiliyorum.Ama siz isterseniz 25 lvl çar ilede kesebilirsiniz.2.köylerde uğraşmanıza gerek yok zaten oradaki slotlar kapış kapış gidiyor.Vadide daha kolay düşüreceksiniz.Dolunay düşürmeden önce metinlerden düşen hırsız eldiveni takarsanız 2 kat daha fazla dolunay düşürme şansınız olabilir.Ayriyetten eşyalarınıza eşya düşürme bonusuda getirebilirsiniz.Fakat bu tür itemler çokta ucuz itemler olduğu söylenemez.

Dolunaya + Basmak

Dolunaya +basmak istiyorsanız yapmanız gereken çok kolay.6-7 adet dolunay elde ediyorsunuz. Bu doluları çantanıza attığınız gibi koşuyonuz demirciye.+7 +8 e kadar demircide basın korkmayın basın.+8 i denemeyin bence çünkü yanma olasılığı yüksek+8 ve yukarısını lonca demircilerinde basın.Sebebi ise lonca silah ustası %30 daha fazla yakmama şansı vardır.Tabiki en önemli olan şeyi unutmadan söyleyeyim.Yaşlı kadına gidip "senin falcı olduğunu duydum" seçeneğine basıyoruz ve yaşlı kadın bize bugün ne kadar şanslı oldugunuzu söyler.Şanssız iseniz size 8 saatlik karma muskası verir.Tabiki size lonca demircideki miktar pahalı gelebilir.Bununda çözümü olarak eğer 40lvl ve üstü hesabınız varsa şeytan kulesine gidip orada +basabilirsiniz.

Fakat dolunayın ortalaması %30 geldi diyelim ne yapacaksınız riske girecekmisiniz.Tabiki Hayır!!Mecbur kutama kağıdı ile basmanız gerekmektedir. Kutsama kağıdı pahalı olduğu için 30 lvl hesap kasarsanız lvl sandığından 5 adet kutsama çıkacaktır.


Dolunaya Efsun Basmak

Dolunayın efsunları kötü olabilir fakat siz umidinizi kesmesseniz ve sürekli düşürseniz illaki iyi ortalamalı bir dolunay gelecektir. Fakat ben bununla uğraşamam elimde +9 efsunu kötü dolu var ne yapabilirim derseniz.Oyuna sonradan eklenen sandıklar var biliyorsunuz.Bu sandıklardan 20lvl olduğunuzda 3 adet Efsun değiştime ve 3 adet Efsun Ekleme verir.Bunlar 10dk da bir efsun değiştirebilirsiniz.

+Basarken İstenilen Malzemeler

 Dolunaya artı basarken sadece yang istemektedir.İşte istenilen yang miktarları;

+0

+1   3.000 yang
+2   6.000 yang
+3   12.000 yang
+4   25.000 yang
+5   40.000 yang
+6   60.000 yang
+7    90.000 yang
+8   120.000 yang
+9   150.000 yang

istemektedir. 


Dolunaya Eklenecek Taşlar 

 Dolunayı ben ws atmak için kullanıyorum.Dolunaya ws atmak için isteyen beceri getirebilir ama hava kılıcı ve büyülü silah sura iseniz kesinlile ortalama hasar getirmeniz gerekir.Dolunayı ben metin kesmek için tercih etmiyorum çünkü dolunayın +9 da 127-143 hasara sahiptir fakat yine onada ortalama gelen Kırmızı Demir Palanın 142-179 hasarı vardır.Metin kesecekler +4 Öldürücü Darbe ve +4 Kavrama Taşlarını Ekleyebilirler.

+9 dolunay +basma düşürme taş basma efsun basma

İşte Dolunayınız Hazır.Güle Güle Kullanın Faydam dokunduysa ne mutlu bana.

Yanlışlarımı veya atladığım konuları yorum olarak yazabilirsiniz.

3 yorum:

  1. Kardeş bulması bir dert.Bulup ta korkudan + basması bir dert. zaten taş basmayı saymıyorum bile. her neyse faydalandım sağ olun <3 :D.

    YanıtlaSil
  2. +4 den 5 e basarken yandı hiç korkmadım reis

    YanıtlaSil