Metin2 Zehir Kılıcı Düşürme Taktiği

Metin2 Zehir Kılıcı

Zehir Kılıcının Metin2 oynayanların bir çoğunuzun gözdesi olduğunu biliyorum.Bunun sebebi ise tabiki dış görünüşünden ziyade Dolunay Kılıcı gibi Zehir Kılıcında ortalama ve becerinin bu kılıca da gelebilmesidir.Ortalama düz vuruşlarda etkili olduğu için atın veya bineğin üzerinde metin kesmemiz de ciddi bir şekilde faydası var.Bu kılıcı Dolunay Kılıcının bir üst kademesi olduğunu söyleyebiliriz.Dolunay Kılıcının yetersiz kaldığı zamanlarda Zehir Kılıcı ile bu zafiyeti giderebiliriz.Zehir Kılıcını düşürmek sandığınız kadar zor değil.Gün içerisinde kararlı ve istikrarlı olduğunuz sürece minimum 3-4 adet düşürebilirsiniz.Bu rakamlar size biraz yüksek gelse de dediklerimizi uygularsanız çok rahat bir şekilde bu rakamlara ulaşabilirsiniz.Her dediğinizi yapıyorum fakat yinede düşüremiyorum neden? derseniz Metin2 nin bir şans oyunu olduğunu hatırlatayım.Zehir Kılıcının da bir düşme şansı var o yüzden her seferinde bu civarlarda Zehir Kılıcı düşüremeyebilirsiniz.


Metin2 Zehir Kılıcı

Zehir Kılıcı Nereden ve Nasıl Düşer

Zehir Kılıcının bir çok düşürme yeri var bende bunların hepsini size aktaracağım ve açıklayacağım.Her düşürme noktalarının kendine has bir taktiği var bizde bunun için buradayız.

1- Sürgün Mağarasından Zehir Kılıcı Düşürme

         Bu kısmı çok taktik olarak görmeyin çünkü sizin özel olarak yapacağımız pek bir şey yok burada düşürmenin usulü ise Sürgün Mağarasına zaten kimse keyfi olarak gitmez genellikle lvl kasmak için gideceğinizden oradaki muhattap olduğunuz slotlardan düşüyor.Bu slotların isimlerine gelirsek Setaou Lideri,Setaou Avcısı,Setaou Savaşçısı,Setaou Askeri dir.Siz orada kasılırken bir bakmışsınız Zehir Kılıcı düşmüş.Bu slotlardan Zehir Kılıcı düşme şansı zor olduğu için biraz zaman kaybedebilirsiniz ama deneyimlerime göre yinede etkili bir yöntem olduğunu söyleyebilirim.

Sürgün Mağarasından Zehir Kılıcı Düşürme
Setaou Savaşçısı

Sürgün Mağarasından Zehir Kılıcı Düşürme
Setaou Lideri

Sürgün Mağarasından Zehir Kılıcı Düşürme
Setaou Okçusu
Sürgün Mağarasından Zehir Kılıcı Düşürme
Setaou Askeri


2- Örümcek Baronosten Zehir Kılıcı Düşürme

     Oyuna son zamanlarda birçok yeni boss ve yaratık eklendi ve eklenmeye de devam ediyor.Bu bossun eklenme tarihi biraz daha eski olsada çokta eski değil.Bu bossu kesmek kolay olmadığı için bundan Zehir Kılıcı düşürmek biraz zor olabilir fakat düşme oranı biraz daha yüksek kesebilirseniz rahatlıkla düşürebilirsiniz.Tek başınıza kesmeniz zaten çok zor denemeyin derim :)


Örümcek Baronosten Zehir Kılıcı Düşürme
Örümcek Barones


3- Örümcek Baronos Sandığından Zehir Kılıcı Çıkarma

       Örümcek Baranosi kesmek zor dedik fakat ben sizi kestiğinizi sayarak bu başlığada el etmayı düşündüm.Örümcek Baronesten Zehir Kılıcı düşme olasılığı olduğu gibi Örümcek Baronesin Sandığından da Zehir Kılıcı Düşme Olasılığı Bulunmaktadır.

Örümcek Baronos Sandığından Zehir Kılıcı Çıkarma
Örümcek Barones Sandığı

4- Azrail Sandığından Zehir Kılıcı Çıkarma

       Örümcekten Sonra Azrailide kesmeniz biçiminde onunda sandığından Zehir Kılıcı düşürebilirsiniz.Fakat Azraili kesebilmeniz için ilk önce Şeytan Katakombundaki Luciferi kestikten sonra kesebilirsiniz.Azraili kesmek her boss gibi zor fakat gerekli efsunları kullandığınız taktirde çok rahat kesersiniz.İemlerinize Ölümsüz efsunu getirip çok rahat kesebilirsiniz.
Azrail Sandığından Zehir Kılıcı Çıkarma
Azrail Sandığı

5- Nemere,Razador ve Jotun Thrym Zehir Kılıcı Düşürme

      Bu üste isimlerini ve aşşağıda resimlerini gördüğünüz boss lardan Zehir Kılıcı düşme şansı vardır.Bu bosslar kesmek oldukça zor fakat gerekli koşul ve size destek arkadaşlarınız sayesinde rahatça kesebilirsiniz.

Nemere,Razador ve Jotun Thrym Zehir Kılıcı Düşürme
Joyun Thrym

Nemere,Razador ve Jotun Thrym Zehir Kılıcı Düşürme
Nemere

Nemere,Razador ve Jotun Thrym Zehir Kılıcı Düşürme
Razodor

Zehir Kılıcını Kullanabilen Karakterler


       Zehir Kılıcını her karakter kullanamaz oyun içinde Zehir Kılıcı sadece Savaşçı,Ninja ve Sura karakterlerinde etkilidir.Diğer Şaman ve Lycan karakterleri kullanamaz.

Zehir Kılıcına + Basma Ve Taş Ekleme

         Zehir Kılıcı seviye bakımından biraz daha yüksek bir kılıç bu yüzden demircide basmak pekte akıl işi değil.Bunun yerine +5 e kadar felan lonca demircisinde basabilirsiniz.Fakat ortalaması kötü ise istediğiniz yerde basın.Benim tavsiyemi sorarsanız kulede basmak en mantıklısı çünkü yüksetme malzemesi olarak inci istediği için inci masrafından kurtulmuş olursunuz.Kutsama veya büyülü metalde işinizi görecektir.

       Zehir Kılıcına taş basmak için oyunun bize ayrıdığı max. alan 3 adettir.Bunlara kasılmalık ve ws lık olarak ayarlayabilirsiniz.Kasılmalığa canavar +4,Kavrama +4 ve Öldürücü Darbe +4 Taşı ekleyebilisiniz.       Bu şekilde zehir kılıcının birçok düşürme alanı vardır istediğinizden düşürebilirsiniz.Fakat hesabınızın hem sağlam hemde yüksek lvl olması lazım.

Zehir Kılıcına + Basma Ve Taş EklemeZehir Kılıcına + Basma Ve Taş Ekleme

4 yorum:

 1. Bu yorum yazar tarafından silindi.

  YanıtlaSil
 2. sürgünde düşürme qeyf efsunsuz + sız emek serverde 3t ye sattım hadi eyw

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. çok ucuza gitmiş kardeş ort basıp 10 tye rahat okuturdum

   Sil