Metin2 Savaş Bölgesi Nedir?

Metin2 Savaş Bölgesi

Savaş bölgesi 50 seviye oyuncuların rahatça savaştığı, savaşarak kazandığı ve bir takım ödüller kazandığı; oyunu daha güzel ve eğlenceli bir hale getiren harika bir yer. Harika bir yer diyorum çünkü savaş bölgesinde herkesin skilleri "P" (Perfect) oluyor sadece bununla da kalmıyor ve bir görev karşılığı özel iksir hediye ediyor "kim?" kim olacak Savaş Bölgesi Ustası 6 saatte bir gidip görevi alabiliyorsunuz lafı gelmişken görevi de kısaca anlatayım. Biraz önce söylediğim gibi 6 saate bir alabiliyorsunuz savaş bölgesi ustası sizin gerçek bir savaşçı olduğunuzu anlayabilmek için sizden 100 yaratık, canavar, slot -artık ismine her ne diyorsanız- öldürmenizi istiyor "köpekleri bile kabul ediyor o yüzden bu özel iksir değerli değildir" diye sakın ola aklınızdan geçirmeyin çünkü size 50k (50000) HP veriyor PvP'nin tadını çıkarmak için birebir. Lafı biraz uzatıp savaş bölgesinden girip özel iksirden çıktığımıza göre konuyu biraz toparlayıp ödülleri, nasıl gidileceğini, nasıl bir haritası olduğunu falan anlatayım tabii ki resimlerle :)

Savaş Bölgesi (Temsili)
Savaş Bölgesi (Temsili)
Yukarıda gördüğünüz resim temsili bir resim savaş bölgesinin haritasını da biraz aşağıda göstericem. Savaş bölgesine gitmek için ise gereken çok basit zindan haricinde bir yerde olduğunuz sürece sağ üstteki mini haritanın altına tıklamanız katılmanız için yetecektir. Bir şartı var yalnız savaş bölgeleri 7/24 açık değil açık olduğu saatlerde bu saatleri öğrenmek için Savaş bölgesi Ustasına tıklamanız yeterli o bilgi verir.

Savaş Bölgesine Gidiş
Savaş Bölgesine Gidiş
Savaş bölgesine yukarıda gördüğünüz yere tıklayarak gittiniz, özel iksirinizi içip Perfect skiller ile aşağıda gördüğünüz haritada savaştınız :) her öldürdüğünüz kişi için size 1 puan gelecek.

Savaş Bölgesi Haritası
Savaş Bölgesi Haritası

Bu puanlarla Savaş Bölgesi Ustasından sandık alabilirsiniz. 5 - 10 ve 30 puan fiyatlarda olmak üzere 5 çeşit sandığımız var unutmamamız gereken şey ise öldüğümüzde puanlarımızın gitmesi. Bu arada savaş bölgesinde kimsenin ismi loncası ve bayrağı gözükmemektedir. Metin boss falan yok zaten damar var onu da kazabilirseniz :)
Eğer çok iyi bir savaşçıysanız ve 3 Haftada en çok puanı siz kazanırsanız oyun size çok gösterişli armalar veriyor ve oyunda tepenizde onunla geziyorsunuz çok şekil duruyor :)
Savaş Bölgesi Birincisi
Savaş Bölgesi Birincisi

2 ve 3üncü sıralarda olursanız aynısının demiri ve bronzunu tepenizde taşıyorsunuz.Hiç yorum yok