Metin2 Catacomb Nasıl Yapılır?

Metin2 Şeytan Catacombu

Metin2 de şeytan Catacomb tıpkı şeytan kulesine benzer şekilde bir dungeon tipi bir yapıdadır.Catacombun içerisi çeşitli katlardan oluşmaktadır.Catacomba girebilmek için birkaç oyunun belirlediği şartları yerine getirmelisiniz.

Metin2 Şeytan Catacomba Nasıl Girilir?

Metin2 de catacomba girebilmek için bazı kriterleri yerine getirmeniz gerekmektedir.Öncelikle metin2 de bildiğiniz gibi Tapınakta bulunan şeytan kulesine gidip tüm katları geçip Azraili kesmeniz gerekmektedir.Aynı zamanda şeytan Catacomba girebilemek için 75 seviye ve üzeri olmalısınız.

Catacomba girebilmek için Hwang Tapınağında bulunan Catacomb Bekçisi (542,492) ni bularak rahatlıkla girebilirsiniz.
Metin2 Catacomb Bekçisi
Catacomb Bekçisi

Metin2 Catacomb Nasıl Yapılır?

Metin2 de catacomb aynı şeytan kulesi gibi birçok kattan oluşmaktadır.Bu nedenle tüm katları tamalamak ve bossu kesmek biraz zaman alabiliyor.

Metin2 Catacomb 1.Kat: (Katakomb Anahtar Katı)

Metin2 de catacomb 1.katını tamamlamak için ruh kristali anahtarnı 1.kattaki canavarları keserek rahatlıkla düşürebilirsiniz.Aynı zamanda ruh kritali anahtarını map sonunda bulunan anıta sürüklemeniz gerekmektedir.Anahtarı düşürmeniz için kesmeniz gereken canavarlar şu şekildedir;

Metin2 Ruh Kristali Anahtarı
Ruh Kristali Anahtarı
  • Cehennem Köpeği
  • Cehennem Şavaşçısı
  • Cehennem DenizAnası
  • Cehennem Bekçisi
  • Zombi
Metin2 Metin2 Catacomb 1.Kat
Metin2 Catacomb 1.Kat
Metin2 Catacomb 2.Kat: (Katakomb Küçülen Kafa Katı)

Catacomb 1.katın geçtikten sonra 2.Katında birçok kapı bulunmakta bu kapıları kırarak çıkışa giden yolu bulmanız gerekmektedir.
Metin2 Küçülen Kafa
Küçülen Kafa
Aynı zamanda Şeytan Kulesindeki Azrailden düşürebileceğiniz Küçülen Kafa yı harita sonundaki kaplumbağaya vererek 3.kata çıkıyorsunuz.Bu eşyayı aynı zamanda nesne marketten alabilirsinz.


Metin2 Catacomb 3.Kata Çıkış
Catacomb 3.Kata Çıkış

Metin2 Catacomb 3.Kat: (Katakomb Metin Katı)

Catacomb bu katında şeytan kulesine benzer bir şekilde doğru metni bulana kadar Misilleme Metini kesiyorsunu.Doğru metin kestiğiniz şekilde bi üst kata çıkabilirsiniz.


Metin2 Catacomb 3.Kat
Metin2 Catacomb 3.Kat
Metin2 Catacomb 4.Kat: (Katakomb Labirent Katı)

Catacomb en can alıcı haritası bu kısımdır.Bu haritada gideceğiniz portala göre labirent değişmektedir.Fakat oyunun bize sunduğu birkaç labirent ile kolaylıkla geçebilirsiniz.
Yine geçemeyip kafanız karışırsa sıkılmadan sürekli portallara girip çıkın en sonunda bi üst kata çkacaksınızdır.

Metin2 Catacomb LabirentMetin2 Catacomb LabirentMetin2 Catacomb LabirentMetin2 Catacomb LabirentMetin2 Catacomb Labirent
Yukarıda gördüğünüz 5 farklı konbinasyonu kullanarak bi üst kata geçebilirsiniz.

Metin2 Catacomb 5.Kat: (Katakomb Totem Katı)

Catacomb bu katında mapte bulunan 5 bölgenin herhangi birinde bulunan Tartaros adlı canavarı keserek bu canavardan Surat tötemi düşürüp haritann orta kısmında bulunan anıta sürüklüyoruz.
Metin2 Catacomb Surat Totemi
Surat TotemiTartaros
 Yukarıdaki canavardan surat totemini düşürdükten sonra aşşağıdaki mapteki ortadaki sarı alana gidip totemi veriyoruz.

Metin2 Catacomb 6.Kata Çıkış

Metin2 Catacomb 6.Kat: (Katakomb Khraroon Katı)

Catacomb 6. katta ise haritada bulunan tüm canavarları ve mapin bossu olan Kharoonu öldürüp rahatlıkla bir sonraki kata geçebilirsiniz.Fakat bu tür katlar zor olacağından mutlaka grup ile birlikte gelirseniz rahatlıkla kesebilirsiniz.


Metin2 Catacomb 6.Kat: (Katakomb Khraroon Katı)
Metin2 Catacomb 6.Kat Kharoon
Metin2 Catacomb 7.Kat: (Katakomb Katı)

Catacomb en son katına gelmiş bulunmaktayız artık sadece Dr.House'u kesip katacombu bitirmektir.Bu bossu kesmeniz gerçekten zordur fakat size birazdan söyliyeceğimiz taktiklerle çok rahatça kesebilirsiniz.


Metin2 Catacomb 7.Kat Dr. House
Metin2 Catacomb 7.Kat Dr. House

Metin2 Catacomb Efsunları Nelerdir? Catacomb Nasıl Kesilir?

Catacombu kesmek normal şartlarda kesmeniz imkansıza yakındır.Fakat uygun eşya ve efsunlarla birlikte çok rahat kesebilirsiniz.

Metin2 Catacomb Savaşçı Efsunları:

Savaşçı için gerekli kolaylıklar zehir veya kin kılıcına ölümsüzlük ve ort olucak şekilde getiriyorsunuz.Ayrıyetten kalkan ve ölümsüzlük gelebilcek her iteme ölümsüzlük efsunu getirmelisiniz.

Metin2 Catacomb Sura Efsunları:

Sura içinde ölümsüzlük efsununu tüm eşyalara getirmemiz lazm fakat kara büyü sura ile catacomb yapmak çok zordur fakat büyülü keskinlik ve zehir kılıcı ile çok rahatça kesebilirsiniz.

Metin2 Catacomb Ninja Efsunlar:

Ninjalar için ise aynı şekilde ölümsüzlük geçerlidir.Fakat ninjanın savunması az olduğu içn eşyalara ayrıyetten hp absorbe efsunu getirmeniz gerekmektedir.

Metin2 Catacomb Şaman Efsunları:

Şaman ile catacomb yapmak oldukça zordur yanınızda herhangibir arkadaşınzıla gidip kesebilirsiniz.Fakat yine ölümsüz ve iyi bir ortalamalı orkide çan ile kesmeyi deneyebilirsiniz.

Metin2 Catacomb Lycan Efsunlar:

Lycanda ise kesmeniz için saldırı hızı ve ölümsüzlük efsunu ile kesebilirsiniz.Hiç yorum yok