Metin2 Simya Nasıl Yapılır

Metin2 Simya Nedir

Simya, çıktığı zamandan beridir oyunun gözdesi konumunda. En değerli şeyler simyalar, haliyle en önemli iş de ETP yani Ejderha Taşı Parçası düşürmek oldu. İlk çıktığı zaman ETP ticareti vardı ortalama 300k'dan ETP satışı yapılıyordu pazarlarda sonradan bunu kaldırdılar ve yalnızca simya ticareti açık hale geldi. Bu kadar kıymetli olmasında verdiği ekstra özelliklerin yanı sıra piyasanın en hızlı satılan ve hiçbir şekilde elde kalmayan değeri de hiç azımsanmayacak paralara tekabül eden Simya ve Simyacılık meselenin özü olarak budur. Ayrıntılarına girmemiz de elbette şart, hadi bakalım. 

Metin2 Simya Nasıl Yapılır

Metin2 Simya Nasıl Yapılır

Simya Yapmak için ilk adımımız 30 Seviye olmak, sonra simyacıya gidiyoruz. Simyacı bize bıdı bıdı konuşup bir şeyler anlatıyor, he deyin evet deyin geçiştirin bir seçenek göreceksiniz "bana ejderha gözü gücünü ver" seçeneğine tıklayacaksınız ve Simyacı size bu gücü verecek. Bu güç sizin ETP düşürmenize yarayacak - ETP DÜşürme Taktikleri için Tıklayınız - yalnız unutmayın bir kez güç aldığınızda ancak 50 ETP düşürebilirsiniz ve günde bir kez alabilirsiniz. ETP 10 tane olunca Cor Draconis denen başka bir item'a dönüşüyor ona ufak bir sağ tık yapıyoruz sonuç olarak bize bir adet işlenmemiş ejderha taşı - rastgele - veriyor.

Bu Ejderha Taşları şunlardan biri olabilir:
 • Ejderha Elması (Zeka)
 • Ejderha Yakutu (Güç)
 • Ejderha Oniksi (Canlılık)
 • Ejderha Safiri (Çeviklik)
 • Ejderha Yeşimi (SP)
 • Ejderha Grenası (HP)
Bu Ejderha Taşlarından 2 tane işlenmemişi yine Simyacı vasıtasıyla birleştirdiğiniz zaman bir üst simyaya ulaşmış oluyorsunuz. Sırasıyla birleştirmelerimizin olumlu sonuçlarında elde edeceğimiz Ejderha Taşları:
 1. İşlenmemiş Ejderha Taşı
 2. Yontulmuş Oniks Taşı
 3. Ender Ejderha Taşı
 4. Antika Ejderha Taşı
 5. Efsanevi Ejderha Taşı
 6. Mitsi
Metin2 Simya Nasıl Ticarete Konulur

Biraz karışmış olsa da kısaca anlatmış olduk, dilerseniz çok daha basitleştirilmiş haliyle bir özet geçelim:
 • SİMYACIDAN EJDERHA GÖZÜ GÜCÜNÜ AL
 • BOL BOL ETP DÜŞÜR
 • COR DRACONİSLERİ AÇARAK İŞLENMEMİŞ TAŞ ELDE ET
 • İŞLENMEMİŞ EJDERHA TAŞLARINI BİRLEŞTİR
 • ANTİKA, EFSANEVİ YAHUT MİTSİ ELDE ET
En basit ve mübalağasız anlatımın böyle olduğunu düşünüyorum ve diğer teknik işlemlere geçiyorum.

Metin2 Simya Nasıl Ticarete Konulur

Simya Panelini açıyorsunuz elde etmiş olduğunuz; Antika, Efsanevi yahut Mitsiyi pazarı açtıktan sonra pazara sürüklüyorsunuz. Sakın ola iki kere tıklamayın kullanmış olursunuz +0 haliyle heba edersiniz. Simya paneline geçmiş olan misal olarak Antikanızı çıkartmak için: Öncelikle 100k değerinde Ejderha Kerpeteni satın alıyorsunuz. Nereden? tabii ki Simyacı marketinden onu kullanarak çıkarmayı deneriz çıkarsa iyi çıkmazsa bahtınıza küsmeyin.

Basit basit anlatmaya çalıştık ayrıntılı diğer hususlar için sitemizi takipte kalmayı unutmayınız efendim.

Hiç yorum yok